HABİBE ÖÇAL VEKİLİMİZ ARADAKİ FARKI KAPATIYOR...
Editör

Editör

HABİBE ÖÇAL VEKİLİMİZ ARADAKİ FARKI KAPATIYOR...

17 Eylül 2018 - 00:34

Kahramanmaraş son üç dönemdir bayan vekillerden yana muzdarip olmuştur. Ya Kahramanmaraş halkının beklentisi yüksek, veya  bayan vekillerimizin hedefi sadece seçilmek ve ötesi yok.

Şimdi daha bismillah demeden eleştiri bombardımanı  zannetmeyin. Olayı anlamaya, orta yolu bulmaya çalışıyoruz. Bayan vekilimiz Habibe Öçal’ın adı açıklandığında her zamanki gibi bir tepki oldu, mırıldanmalar, bu da nerden çıktı gibi serzenişler kaçınılmaz olarak ortalarda dolaştı.  Sonra bayan vekilimizin cv’si elden ele dolaşmaya başladığında (medyanında bayan adayımızı gündeme getirmesiyle); “yok yav vekil adayımız dolu bir kadın, Allah için iş yapar” denmeye başlandı.

Seçim bitti, iş bitti, mazbatalar alındı.  Bayan vekilimiz yaptığı ziyaretlerde, derin memleket meseleleri olarak; “Şu Bakanıda tanırım, bu Bakanıda tanırım, ötekini de tanırım berikini de tanırım” demeye başladığında birazcık soru işaretleri oluşmaya başladı.

Vatandaş olarak, gazeteci olarak ilk kez Bayan vekilimizle bu hafta sonu hemhal olabildik.  Akıllarda soru işaretleri belirlemeye başlayan hareketler, Cuma’dan başlayan açılışlar zincirinin ilkinde yaşandı.

Hava sıcak, vatandaş Cuma’dan çıkmış, sıcağın altında 12 Şubat Belediyesinin Pazar yeri açılışı için hazır ve nazır beklemede. Ahmet Özdemir başta olmak üzere diğer ilgililerde orada. Açılış bir türlü olmuyor. Bu arada Pazar yerinden, Rahmetli Barış Manço’nun  o ünlü şarkısına nazire yaparcasına; “domaAAtes-biber patlıcaaAAAnn ve hatta dolmalık biber de vaaarr” nidaları ile kulakların pasını silinmekte (Bu arada yeri gelmişken, sezona 1.75’le giren salçalık biber bugünlerde 3’e doğru koşuyor. Salçalık biber bile ilerleme kaydederken, bayan vekilimiz daha bismillah demeden geriden geliyor).

Neyi bekliyoruz, Bakan mı Başbakan mı (pardon, başbakanlık makamı artık yok) diye sorgulama başlayacakken, gele gele  Habibe Öçal vekilimiz geldi.. Tam yarım saat rötar var.

Aynı günün akşamı dondurma festivali korteji var. Bayan vekilimizin rötarı 15 dakika.

Ertesi gün, yani Cumartesi günü Dulkadiroğlu belediyesinin sosyal tesis açılışı var Kapıçamda. Buradaki rötar süresi 10 dakika. Üstelik Kapıçam’daki programda Ak  Parti  Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal’da var.

E şimdi sayın vekilim, Genel Başkan Yardımcısı zaten biraz gecikmeli geldi, zatı alinizin daha da geç gelmiş olması, acaba hangi bakanla, bir memleket meselesi görüşüyordunuz da, ondan olabilir mi diye düşünmek en tabii hakkımız değil mi? Hani bir çok Bakanı yakinen tanıyorsunuz ya!

Yoksa ben bayanım pozitif ayrımcılık isterim diye mızıkcılıkmı yapıyorsunuz?

Bayan vekilimiz arayı kapatıyor dedik ya başlıkta. İlk program yarım saat, sonraki 15 dakika, bir sonraki 10 dakika rötar.  Arayı kapatıyor gelişme var deyişimiz ondan.

İnşallah bundan sonraki buluşmalarda bu yazdıklarımızdan utanırız.

Üstad Abid Vanlı kalemi duvara asarken Mustafa Karaaslan’a kavuğunu devretmişti. Haddim olmayarak bir kereliğine ben aldım. Çünkü Karaaslan abimiz İl dışında.

Şimdi diyeceksiniz ki  geç kalmışsa,  giyim kuşamı salaş ise sana ne. Yok bana ne değil.. Vekil, Başkan, Bakan gibi önemli, topluma mal olmuş insanlar her zaman göz önündedir.

Yaptıkları hareketler  insanlarımız tarafından takip edilir.

Misal; Ben kendi halinde bir vatandaşım. Benim giydiğim, yediğim içtiğim veya  görücü usulü ile mi, arkadaş toplantısında mı, yoksa mahallenin hocasının bulduğu biriyle mi evlendiğimi kimse merak etmez.

Misal; kot pantolon mu giyiyorum, bol paça mı giyiyorum, paldır küldür mü giyiniyorum bu da kimsenin merak alanına girmez. Kunduranın ökçesine mi basıyorum, bu da kimseyi enterese etmez. Daha doğrusu ilgilenmezler.

Ancak vekil gibi önemli şahsiyetlerimizin sürekli toplum önünde olmalarından dolayı giyim kuşam başta olmak üzere,  randevuya zamanında gelmek gibi, insanları bekletmemek gibi hal ve hareketlerine biraz daha önem vermeleri gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar