TÜRKOĞLU'NDAN BİR KAHRAMAN GEÇTİ..
  • Reklam
Abid Vanlı

Abid Vanlı

TÜRKOĞLU'NDAN BİR KAHRAMAN GEÇTİ..

09 Eylül 2017 - 13:38

Onu ilk tanıdığımda içindeki vatan sevgisini bilememiştim ama, tavırları samimiyetini çok net bir şekilde ortaya koyuyordu.

Zaman içerisinde tanışıklığımız arttıkça, şeker  gibi bir adam olduğunu anlamak hiçte zor olmadı.

1980 sonrasında  iyi bir belediye Başkanına sahip olamayan Türkoğlu ilçesi için, Başkan Osman Okumuş’la birlikte, Kahramanmaraş’ın Akdeniz kapısı olan Türkoğlu için  bir şans idi.

Bir ilçenin kalkınması için Belediye Başkanı ve Kaymakam uyumu çok önemlidir. İşte bu uyum konusunda azami gayret gösteren ve görevli olduğu ilçe’nin kalkınması için Belediye Başkanı ile  her konuda uyum içerisinde olan, her kesimin takdirini alan Kaymakam Serdal Kartal’dan bahsediyorum.

Her ilçeye lazım olan Belediye Başkanı Osman Okumuş’unda  büyük  katkısıyla, uyum içerisinde çalışan bu ikilin Kaymakam tarafı olan Serdar Kartal, 4 yıl kaldığı Türkoğlu’ndan Diyarbakır merkez ilçesi Yenişehir’e atandı.

Aynı zamanda  Belediyeye kayyum olarak atanan  ve tanımaktan çok mutlu olduğum  bu kahraman vatan evladı  Serdar kartal’ın, Türkoğlu’ndan edindiği tecrübe ile, Yenişehir Belediye’sinde de büyük işlere imza atacağından hiç şüphem yok.

Serdar Kartal benim gözümde kahramandır.

Bir takım şerefsizlerin Vatanımıza göz diktiği 15 Temmuz’da, maiyetindeki güvenlik güçlerine verdiği emir,  vatan haini şerefsizlere karşı durduğu dik duruş, Serdar Kartal’ın benim gözümde Kahraman olması için yeterli sebeptir.

Onuruna verine veda yemeğindeki samimiyeti, içten davranışlarıda bir iadecinin taşıması gereken  hasletlerin başında gelir.

Onun için diyorum ki; Türkoğlu’ndan bir kahraman geçti.

Serdar Kartal’ın  gittiği yerde Yüce Mevla yardımcısı olsun.  

Ülkemizin;   içi vatan sevgi ile dolu Kaymakamlara çok ihtiyacı var.

Serdar Kartal kaymakamıma yeni görevince başarılar, özel hayatında mutluluklar dilerken,  yeni gelecek kaymakamlarında, Serdar Kartal’ın yarısı kadar Başkan Osman Okumuş’la uyum içerisinde çalışması halinde, Türkoğlu’ndan  en azından halkın kahramanı olarak ayrılacağından adım gibi eminim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar