Yazar Vakkasoğlu Çağlayanceritli Öğrencilere Sınav Motivasyonu...

Yazar Vakkasoğlu Çağlayanceritli Öğrencilere Sınav Motivasyonu İle İlgili Konferans Verdi

“Mehmet Akif” isimli ilk kitabından sonra tarih, edebiyat, din ve psikoloji konularında 66 esere imza atan Kahramanmaraşlı eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde okuyan öğrencilere konferans verdi.

11 Nisan 2021 - 11:23 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 11:33

Çağlayancerit Kaymakamlığı, Çağlayancerit Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Oruçpınar Yaptırma ve Yaşatma Derneği  ve  Çağlayancerit İmam Hatip Mezunları Derneği’nin katkılarıyla, Kahramanmaraşlı  Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu  öğrencilere sınav motivasyonu ile ilgili konferans verdi.   

Vakkasoğlu, öğleden önce  Çağlayancerit Belediyesi  Sosyal Tesisleri  Konferans  Salonunda Çağlayancerit Merkezindeki  Lise 12. Sınıf öğrencilerine, öğleden sonra ise yine aynı yerde  Çağlayancerit  Merkezindeki  Ortaokul  8. Sınıf öğrencilerine,  Çağlayancerit İlçesi  Düzbağ Ortaokulu Okul Bahçesinde ise Düzbağ Mahallesi’ndeki 8 ve 12. Sınıf öğrencilerine  Sınav Motivasyonu üzerine Konferans verdi.  

 

Vakkasoğlu; “Öğrenciler Zamanı Düzenli ve Planlı Kullanmalı” 

 

Çağlayancerit Kaymakamlığı’nın Pandemi  koşulları talimatları doğrultusunda Öğrenciler, Pandemi  Kurallarına dikkat ederek, Maske kullanma ve Sosyal  Mesafeye uygun hareket etmek suretiyle  konferansa  katıldılar.  

 

 Güzel  ve verimli geçen  her üç konferanslarda öğrencilere bilgiler veren eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu ; Öğrencilerin  zamanlarını planlı   ve düzenli  kullanmaları gerektiğini söyledi. Vakkasoğlu; “Hayat bir sınav. Bu gireceğimiz sınav hayatın sonu değil. Pandemi bize  hayatın ne kadar fani, ölümün de ne kadar âni olduğunu  gösterdi. Ailemize, vatanımıza, milletimize hayırlı erdemli insanlar olmamız gerekir. Bu çok önemli” dedi. 

 

Eğitime geldiği günden beri azami ihtimam gösteren Çağlayancerit İlçe Kaymakamı Özgür İşçimen; “Sınava girecek olan siz sevgili öğrenciler ben inanıyorum,  sizler başaracaksınız. Bizler  sizlerin her zaman yanında olacağız” dedi. 

 

Konferansa, Çağlayancerit Kaymakamı Özgür İşçimen, Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanefî Sarıaltun, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idareci ve öğretmenleri de katıldılar.   

 Konferansa katılan öğrenciler; “ Vehbi Vakkasoğlu’ndan çok güzel bilgiler edindik. Bu tür konferansların bundan sonrada düzenlenmesini istiyoruz. Kaymakamlığımıza ve katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz” . 

 

 

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atcı Gençlik SK: 3 Seyhan YV: 0..
Atcı Gençlik SK: 3 Seyhan YV: 0..
Yaşlı adam evinde ölü bulundu..
Yaşlı adam evinde ölü bulundu..