Yaşlılarımızın Hanelerini Akıllı Evlere Dönüştürdük

Yaşlılarımızın Hanelerini Akıllı Evlere Dönüştürdük

6. Uluslararası Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi’ne Büyükşehir Belediyesi YADES uygulaması damga vurdu. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Opr. Dr. Orhan Koç, bu alanda diğer belediyelere öncülük ettiği için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

28 Mart 2022 - 09:34

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaşlı vatandaşlara yönelik düzenlenen faaliyetler ve yaşlıların evlerine kurulan akıllı sistemler Ankara’da düzenlenen 6. Uluslararası Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi’nde anlatıldı. Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğiyle evde sağlık, sosyal destek ve bakım hizmetleri alanında tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen kongrede Büyükşehir Belediyesi adına Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran sunum yaptı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yaşlı vatandaşlara yönelik uygulamalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Opr. Dr. Orhan Koç, bu alanda diğer belediyelere öncülük ettiği için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

7/24 Takip Ediyoruz

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, “Büyükşehir Belediyesi olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mız ile iş birliği içerisinde yürüttüğümüz Akıllı Yaşlı Bakım ve Koordinasyon Merkezi projemiz sayesinde yaşlı vatandaşlarımızın evlerini adeta akıllı evlere dönüştürdük. Özellikle yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlarımızın evlerine kurduğumuz akıllı sistemler sayesinde onların sağlık durumlarını an be an uzaktan takip edebiliyoruz. Ayrıca yaşlılarımızın evlerine yerleştirdiğimiz sensörler yardımıyla her hangi bir gaz kaçağı ve yangın gibi olayları anında tespit ederek müdahale edebiliyoruz. Yine yaşlılarımızın bileklerine takmış olduğumuz akıllı bileklikler sayesinde de anlık olarak nabız ölçümlerini yapabiliyoruz. Yaşlı vatandaşlarımızın evlerine kurmuş olduğumuz bu sistemler sayesinde onların sağlık durumlarını ve ihtiyaçlarını 7/24 takip ediyoruz” dedi.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelli Vatandaşlar Cevizlipark’ta buluştu..
Engelli Vatandaşlar Cevizlipark’ta buluştu..
Bu sempozyumda Romatoloji’ye dair her şey konuşulacak...
Bu sempozyumda Romatoloji’ye dair her şey konuşulacak...