Yaşa ki Neler Göresin! Türk İşi Bir Tıraş Hikayesi!

Yaşa ki Neler Göresin! Türk İşi Bir Tıraş Hikayesi!

17 günlük tam kapanmada “Memleketim Manzaraları” zincirine bir halka daha eklendi. Sokağa çıkmanın ve kuaförlerin işyerlerini açmasını yasak olduğu günlerde, tıraşına aşırı özen gösteren titiz bir vatandaş, çareyi kuaförünü köye kaçırmakta buldu.

22 Mayıs 2021 - 21:33 - Güncelleme: 22 Mayıs 2021 - 21:36

Geçtiğimiz günlerde tüm ülkenin 17 günlük tam kapanmaya çekildiği, sokağa çıkma yasaklarının çok sıkı uygulandığı ve kuaförlerin işyerlerini açmasının yasak olduğu günlerde, Elbistan’da yaşanan ilginç bir olay duyanları adeta şoka uğrattı.

Saç ve sakal tıraşına karşı aşırı titiz olan ve tıraşının gelmesiyle birlikte tıraş olamayacak olmanın sıkıntısını yaşanan Elbistanlı iş adamı son çare olarak özel kuaförünü yaşadığı köye kaçırarak tıraş olmakta buldu.

Cafe Ada İşletmecisi Genç İş İnsanı İbrahim Adıyeke, evinde bulunan özel tıraş malzemelerini alarak aynı zamanda yakın arkadaşı olan Kuaför Mustafa Dağ’ın evine gitti ve acil bir durum olduğunu söyledi. Acil durumu yola çıktıklarında anlatacağını ifade eden Adıyeke, arkadaşını arabasına alarak hareket etti.

Uyanıkgenç iş adamı ikameti bulunan Kışla Köyüne doğru yola çıktı ve kuaför arkadaşına tıraş olmak istediğini dile getirdi. Tıraş süresinin geçmesinden dolayı büyük bir rahatsızlık duyduğunu kaydetti.

Anlatılanlar karşısında şok olan ve bunun bir şaka olduğunu zanneden Kuaför Mustafa Dağ, çaresi olarak arkadaşına eşlik ederek Kışla Köyüne gittiler. Evinin bahçesine daha önce koltuk ve tıraş malzemelerini hazırlayan İbrahim Adıyeke, koltuğa yerleşerek arkadaşına tıraşa başlamasını söyledi.

Büyük bir şaşkınlık yaşayan ve bunun doğru olmadığını dile getiren Kuaför, çaresiz olarak tıraşa başladı ve yasakların gölgesinde arkadaşını adeta kaçırıldığı köyde tıraş etti. Kuaför Mustafa, “Hayatımda böyle bir olay yaşamadım, sanırım bir daha ben ve bir başkasına asla yaşayamaz” diyerek, şaşkınlığını dile getirdi.

Cafe Ada İşletmecisi İbrahim Adıyeke ise, “Kurallara uyarak iş yerini açmadık. Sağlıklı ve temiz bir ortamda, bahçede tıraş oldum. Arkadaşım önce şaşırdı ama çaresiz olarak geldiği köyde mesleğinin en ilginç tıraşını gerçekleştirdi”

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aksu Gözü’nün Yolu Baştan Uca Yenilendi
Aksu Gözü’nün Yolu Baştan Uca Yenilendi
Çevre Yolu Müjdesinden Vatandaşlar Memnun
Çevre Yolu Müjdesinden Vatandaşlar Memnun