Vali Coşkun: "Bayramlar; Paylaşma ve dayanışma...

Vali Coşkun: "Bayramlar; Paylaşma ve dayanışma günleridir"

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı.

03 Mayıs 2022 - 14:45

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı. 

Vali Coşkun mesajında:“Büyük bir manevi huzurla idrak ettiğimiz rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın ardından, barış, huzur ve kardeşlik adına yeni umutların filizlenmesini istediğimiz bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar; birlik ve beraberlik duyguları içerisinde sevgi ve saygının en güzel örneklerinin sergilendiği, dargınlıkların unutulup herkesin kucaklaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir.

 Toplumumuzda çok anlamlı bir yere sahip olan bayram günlerinde, başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, şehit ailelerimizi, gazilerimizi, hastaları, huzurevlerindeki yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ziyaret etmeliyiz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşandığı bu güzel günlerde muhtaç durumda olanlara destek olmalı, hiç kimseyi bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde Ramazan Bayramını idrak etmeleri için de ilgili tüm kurumlar tarafından gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Bayram boyunca ilimizin huzuru, güvenliği ve mutluluğu adına fedakarca görev alacak tüm çalışanlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum.

Bayram nedeniyle şehir dışına çıkacak vatandaşlarımızdan da yolculukları esnasında trafik kurallarına uymalarını, uykusuz araç kullanmamalarını ve aşırı hızdan kaçınmalarını, mutlaka emniyet kemeri kullanımına özen göstermelerini istirham ediyorum. Lütfen bayram sevinçlerimizin hüzne dönüşmesine izin vermeyelim.

Bu düşüncelerle; Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyorum”. İfadelerine yer verdi. 

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta cezaevi firarisi kenevir yetiştirirken yakalandı
Kahramanmaraş’ta cezaevi firarisi kenevir yetiştirirken...
Kahramanmaraş’ta 12 yıl hapis cezasıyla aranan hırsız yakalandı
Kahramanmaraş’ta 12 yıl hapis cezasıyla aranan hırsız...