Uygulamalı Çiftçi Okulunda Kırmızıbiber Eğitimi...

Uygulamalı Çiftçi Okulunda Kırmızıbiber Eğitimi Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Doğanlıkarahasan Mahallesinde Uygulamalı Çiftçi Okulunda Kırmızıbiber eğitim toplantısı gerçekleştirdi.

14 Eylül 2021 - 11:26

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Doğanlıkarahasan Mahallesinde Uygulamalı Çiftçi Okulunda Kırmızıbiber eğitim toplantısı gerçekleştirdi.

Ülkemizde Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere ve yerel halka yönelik Avrupa Birliği (AB) MADAD fonlu, FAO teknik destekli, Tarım ve Orman Bakanlığı ve ilgili diğer kurumların ile işbirliği içinde “Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkanlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi” projesi doğrultusunda İlimizde yürütülen Uygulamalı Çiftçi Okulu faaliyetleri kapsamında İlimize gelen FAO Türkiye Eğitim Koordinatörü Kerem Demirel, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nurdan Güneş, Doç. Dr. Halit Kanca ile Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü FAO-MADAD Proje Koordinatörü Sosyolog Abdullah Akgün'ün katılımlarıyla Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Doğanlıkarahasan Mahallesinde eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Hasadı devam eden Kırmızıbiber tarlasında uygulamalı olarak düzenlenen eğitimde faydalanıcılara Kırmızıbiber Yetiştiriciliği hakkında teknik bilgilendirmeler yapıldı.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş CİMER İl Genel Koordinatörü Yüzgeç’ten Eğitim..
Kahramanmaraş CİMER İl Genel Koordinatörü Yüzgeç’ten...
Araçlarında mahsur kaldılar son anda kurtarıldılar ..
Araçlarında mahsur kaldılar son anda kurtarıldılar ..