Türkoğlu’na 12 Milyon TL’lik Yatırım Müjdesi

Türkoğlu’na 12 Milyon TL’lik Yatırım Müjdesi

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine taşkın riskinden korunmak için 12 Milyon TL yatırım müjdesi geldi.

11 Ekim 2021 - 13:14

12 Milyon TL ödeneğin Türkoğlu ilçesine yatırım yapılması ile alakalı açıklama yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal:

“Değerli hemşehrilerim, sizlerin de çok iyi bildiği gibi son yıllarda yaşanan yağışlar sebebiyle derelerimizin taşması sonucu ev ve işyerlerine su baskını oldu. Bu durumu yakından takip ediyoruz. Sorunun çözümü için yaptığımız görüşmeler olumlu sonuç vermiş ve bu kapsamda 12 milyon TL ödenek tahsis edilmiştir. Yapılacak bu proje ile Türkoğlu ilçemizin önemli su kaynaklarından birisi olan İmalı Deresi ıslah edilerek hem ilçemiz hem de ilçemize bağlı köylerimiz taşkın riskinden korunacaktır. Ayrıca 2470 m trapez kanal, 1691 m betonarme U kanal, 22 adet menfez, 2 adet tersip bendi, 4 adet ıslah sekisi, 2 adet taban kuşağı ve 1 adet tesis giriş yapısı hizmete alınacaktır.

 20 yıllık Ak Parti iktidarımız boyunca Kahramanmaraş’ımıza 50 milyar’a yakın yatırım yaptık. Bu yatırımların yaklaşık 10 milyarı tarım ve orman konusunda olmuştur. İklim değişikliği ile yaşanan doğal afetlerden vatandaşlarımızın etkilenmemesi için hem büyükşehirimizde hem ilçelerimizde yatırımlarımız devam edecek.

 

Bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız, Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

‘’Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun.’’

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maraş harbi Dünya tarihine geçen bir destandır...
Maraş harbi Dünya tarihine geçen bir destandır...
Kahramanmaraşspor:0 Etimesgut Belediyespor:0..
Kahramanmaraşspor:0 Etimesgut Belediyespor:0..