Tekke’deki Hak Sahiplerinin Yeni Konutları Tamamlanıyor..

Tekke’deki Hak Sahiplerinin Yeni Konutları Tamamlanıyor..

Tekke Kentsel Dönüşüm projesi için yapımına başlanan 555 konut tamamlanıyor. Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ iş birliğiyle sürdürülen çalışmalar kapsamında Kurtlar ve Saçaklızade’de inşa edilen 20 blok, iç mekân işlerinin ardından hak sahiplerine teslim edilecek.

19 Şubat 2022 - 00:06

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Yusuflar (Tekke) Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Saçaklı zade ve Kurtlar’da başlatılan konut projelerinde sona gelindi. Saçaklı zade Mahallesi’nde başlatılan 113 daire ve 3 bloktan oluşan projede ince işçilik çalışmalarına başlandı. Kurtlar’da 17 blokluk yapım işinde de sona yaklaşıldı.

 

555 Daire İnşa Ediliyor

Sürdürülen çalışmalarla ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Tekke Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Saçaklı zade’de 100 konutu hak sahiplerimize teslim etmiştik. Yine Saçaklı zade’de yapımı süren 113 konutta da sona gelindi. Kurtlar Mahallemizde de 17 blokluk inşaat hızla sürüyor.

72 dönüm alan üzerinde yürüyüş yolları, spor alanları ve sosyal tesisleriyle çok önemli bir proje yükseliyor. Çalışmalar kapsamında Saçaklı zade ve Kurtlar’da toplam 555 konut yapım aşamalarının ardından hak sahiplerine teslim edilecek.

Yusuflar Mahallesi’nde hayata geçirilecek projede de son aşamaya gelindi. Şehrimiz için hayırlı olsun” ifadeleri kullanıldı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelli Vatandaşlar Cevizlipark’ta buluştu..
Engelli Vatandaşlar Cevizlipark’ta buluştu..
Bu sempozyumda Romatoloji’ye dair her şey konuşulacak...
Bu sempozyumda Romatoloji’ye dair her şey konuşulacak...