Solpa Gübre Kahramanmaraş’ta üretime başladı..

Solpa Gübre Kahramanmaraş’ta üretime başladı..

Kahramanmaraş ta üretim tesisi kurarak üretime başlayan Solpa Gübre Bölge çiftçisine hizmet vermeye başladı.

15 Mart 2022 - 00:55


Kahramanmaraş ta üretim tesisi kurarak üretime başlayan Solpa Gübre Bölge çiftçisine hizmet vermeye başladı.

Artan gübre fiyatlarına karşı çiftçilerimize çözüm üretmek isteyen yatırımcı Erol TAŞ Kahramanmaraş ta gübre üretimine başladı.

 Solpa Gübre Pazarlama Müdürü Erdem BAĞCI söz konusu üretimle ilgili yaptığı açıklamada;

 

"Solpa Gübre olarak bizler,  çevre sağlığı ve insan odaklı, sağlıklı üretim anlayışı ile Türkiye genelinde toprağın doğal dengesini korumak, birim alandan alınan ürün miktarı ve ürün kalitesinin arttırılması amacı çalışmalar başlattık.

 

Bilim, sanayi ve teknolojideki gelişmeler beraberinde tarımsal faaliyetlerin şeklini değiştirmiştir. Bu değişim ve gelişmelerin çiftçilere, üreticilere, sektör paydaşlarına yeni ve yenilikçi adımlar atma gereksinimini doğurmuştur.

Tarımın olmadığı bir ülke düşünülemez. İnsan ve doğa arasındaki dengenin ön planda olduğu günümüzde, tarımsal üretimde gıda güvenliği, çevre ve insan sağlığı için doğru ve bilinçli gübreleme önem arz etmektedir.

Bilinçli gübreleme, doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilir bir tarım sağlanması için, tarımda uygulanan teknikler sadece üretim miktarlarında sağladığı artış ile değil; çevreye, insan ve hayvan sağlığına olan etkileri ile birlikte değerlendirilmektedir. Doğru gübreleme ile tarımsal verimliliği arttırmak, insan ve çevre sağlığına duyarlı bir üretim gerçekleşmesi için katkı sağlamak gerekmektedir.

Çiftçi, çevre ve insan sağlığı odaklı çalışan Solpa Gübre  en az maliyetle gübrelemede çiftçimizin hizmetindedir." sözlerine yer verdi.

 

Vizyonumuz

Erdem Bağcı solpa gübrenin vizyonunu ise şu sözlerle açıkladı: "Kaliteli, yenilikçi ve farklı ürün yelpaze si ile Ülkemizde gübre ve gübreleme sektörüne yeni bir bakış açısı sağlayarak,  çiftçilerin aradığı bir marka olmak ve düşük maliyet ile çiftçilerin beklentisini en üst düzeyde karşılamaktır"..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl başkanlığı Kızılay’a kan verdi
Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl başkanlığı Kızılay’a kan...
Kahramanmaraş’ta 1 aydır kayıp 2 çocuk babasının cesedi bulundu
Kahramanmaraş’ta 1 aydır kayıp 2 çocuk babasının cesedi...