Seralarda üretilen çiçekler şehri süslemeye başladı

Seralarda üretilen çiçekler şehri süslemeye başladı

Elbistan Belediyesi, kendi bünyesindeki seralarda üretimini yaptığı binlerce çiçeğin dikimine başladı. Şehir rengarenk çiçekle kaplanırken, ortaya da görsel güzellikler çıkmaya başladı.

20 Mayıs 2021 - 23:35

Elbistan Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğünce aylar öncesinden 3 ayrı serada toprağa atılan tohumlar çiçeğe döndü.

Belediyeye ait seralarda 15 bin adette lavanta çeliklemesi yapılıp dikilebilir hale getirildi. Diğer türlerle birlikte piyasa değeri yaklaşık 4 milyon lira tutarında üretim yapıldı.

Elbistan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Oktay Ölker düşük maliyetle şehre yetecek üretim yapıldığına değinerek: “Belediyemize ait 3 bin metre kare alan üzerinde kurulan 3 adet seramızda kendi personelimizle kendi üretimimizi yaptık. Kış ayları boyunca tohumlama ve çelikleme ile üretime hazırlandık. Yaz ayları ile birlikte dikimini yaptığımız çiçek, lavanta ve süs bitkisini dışarıdan temin etseydik yaklaşık 4 milyon lira maliyeti olacaktı ancak, kendi üretimimizi yaptığımız için bu para kasamızda kaldı. Kentimizin iklimine uygun türleri seçerek kalıcılığı sağlamaya çalıştık. Artık ürünlerimizin sergilenme zamanı geldi. Şehrimizin girişleri başta olmak üzere, şehir içindeki refüj ve park bahçelerde dikim çalışmasına geçtik. Amacımız şehrimizdeki insanlara görsel güzellik sunmak, şehrimizi daha güzel hale getirmektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sonbaharda Alerji Belirtileri Neden Artar?
Sonbaharda Alerji Belirtileri Neden Artar?
Grip ve Nezle Görülme Oranı Arttı! Uzmanlar Uyarıyor! Kimler Grip Aşısı Olmalı?
Grip ve Nezle Görülme Oranı Arttı! Uzmanlar Uyarıyor! Kimler...