Şampiyon Evine Döndü

Şampiyon Evine Döndü

Tokyo 2020 Paralimpik oyunları yüzme branşında ülkemizi temsil eden Sevilay Öztürk 50 Metre sırtüstü S5 kategorisinde 43.48 lik zamanlaması ile 3.olarak Madalyanın sahibi oldu. Ayrıca bu branşta tarihin ilk madalyasının kazanan ve 17 yaşında olan sporcu en tarihin genç sporcusu oldu.

02 Eylül 2021 - 11:16

Şampiyon Kahramanmaraş’a dönüş yaptı. İstanbul’dan Gaziantep gelen sporcumuza ilk karşılama hava alanında yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Yüzme Antrenörleri ve Sevilay’ın sporcu arkadaşları ile Ailesinin katılımıyla gerçekleştirilen karşılamanın ardından Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tertiplediği kısa kale programı yapıldı. Gaziantep programın ardından şampiyon Kahramanmaraş’a evine getirildi.

Şampiyonu evinde davullar çiçekler ile karşıladık. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz kaşlıma töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi.” Güzel bir karşılama oldu. Şehrimizin evladı Sevilay Öztürk Kardeşimiz Tokyo Paralimpik Oyunları yüzme branşında tarihimizin ilk Madalyasını kazandı. Sevilay elde ettiği bu başarı ile tüm Ülkemizi ve bizleri gururlandırdı bu gururu bizlere yaşattığı için Sevilay Öztürk Kardeşimizi gönülden tebrik ediyor başarılarının daim olmasını temenni ediyorum, burada özellikle ailesini annesi babasını da kutlamak gerek çocuklarına çok ciddi destek oldular”dedi.

Sevilay Öztürk  ise açıklamasında “ Çok çalıştık emek verdik emeklerimizin karşılığını da aldık. Tokyoda yarışırken tüm ülkem için yüzdüm 3. Oldum. Madalya kürsüsünde çok duygulandım İstiklal Marşımız okunurken göz yaşlarımı tutamadım. Bana bu yolda desteklerini hiç esirgemeyen hep yanımda olan aileme, Büyükşehir belediye başkanımız Hayrettin Güngör’e Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’a Beni duaları ile destekleyen 83 milyon tüm ülkemize teşekkür ediyorum”. Dedi.

 

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş CİMER İl Genel Koordinatörü Yüzgeç’ten Eğitim..
Kahramanmaraş CİMER İl Genel Koordinatörü Yüzgeç’ten...
Araçlarında mahsur kaldılar son anda kurtarıldılar ..
Araçlarında mahsur kaldılar son anda kurtarıldılar ..