Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu’nda Temel Atıldı...

Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu’nda Temel Atıldı...

19 Haziran 2021 - 23:03

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmalarına başlanan Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolları’nda temel atma töreni gerçekleştirildi. Proje alanında gerçekleştirilen törene AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Dr. Av. Veli Böke,  Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan, ilçe belediye başkanları, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

600 Milyon TL’lik Yatırımımız Devam Ediyor

Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Hemşerilerimizin beklediği, şehrimizin karşı yakasını şehir merkezine bağlayan ve 22 kilometrelik yolu 10 kilometre indiren Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu projesinin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz.

Göreve geldiğimizde paydaşlarımızla bir araya gelerek şehrimizin sorunlarını masaya yatırdık. İhtiyaçlar sınırsız, kaynaklar ise sınırlıdır. Bizlerde talepleri öncelik sırasına koyarak sınırlı kaynaklarla gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Tabi bir taraftan talepleri yerine getirirken diğer taraftan belediyemizin mali yapısını iyileştirmeye çalışıyoruz. Pandemi döneminde gelirlerimizin azalmasına rağmen söz verdiğimiz tüm yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Kırsal ve şehir bölgelerinin ihtiyaçları her zaman farklıdır. Ancak bizler bu gruplar arasında denge sağlamayı ve her yere eşit miktarda hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Hamdolsun 2 yıl içerisinde söz verdiğimiz bütün yolları yüzde doksanın üzerinde yerine getirdik. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde Kahramanmaraş’ımıza 300 Milyon TL’lik yatırım hayata geçirdik.

Bu yıl içerisinde ise şehrimize 600 Milyon TL değerinde yatırımı hayata geçireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yatırımlarımız artarak devam edecek” Dedi.

Vatandaşlarımıza Kolaylık Sağlayacak

Başkan Güngör’ün ardından kürsüye çıkan AK Parti Milletvekili İmran Kılıç ise yatırımın hayırlı olmasını diledi. Kılıç, “Hayırda ve hizmette yarışın en güzel örneklerinden birini görüyoruz. Şehrimizin önemli bir ihtiyacı karşılanmış oldu” diye konuştu.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise, “İnşallah temeli atılan Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu Projesi sayesinde bu yol 12 kilometreye düşecek ve vatandaşlarımız hem zamandan hem de yakıttan tasarruf etmiş olacaklar. Bu güzel hizmetin ilimize kazandırılması için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güçlü Liderle Güçlü Yerel Yönetim

Törende konuşma yapan bir diğer isim AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise hükümet ve yerel yönetimin işbirliğine dikkat çekti. Ünal, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve vizyonuyla Türkiye 2002’den bu yana önemli bir aşama kaydetti. Yerel yönetimlerin pandeminin zorluklarına rağmen tıpkı Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolları projesinde olduğu gibi dev yatırımlar hayata geçirebilmesi bu istikrarlı siyasi iradenin sayesinde olmuştur.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’ün çabaları sonucunda Kahramanmaraş’ımıza önemli bir yatırım daha gerçekleştirildi. Daha niceleri de inşallah gerçekleştirilecektir. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu

4,5 kilometrelik bağlantı yolu ile 210 metrelik köprü ve sanat yapılarını kapsayan projenin 2021 yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Dev ulaşım yatırımının hayata geçmesiyle beraber kentin yeni şehirleşme bölgelerine merkezden doğrudan erişim sağlanabilecek. Arter ve köprünün kısa vadede Sır Barajı’nın güneyinde bulunan 40 mahallede meskûn yaklaşık 60 bin kişi tarafından kullanılacağı düşünülüyor. Önsen bölgesinden şehir merkezine ulaşımını yarı yarıya düşürecek proje uzun vadede ise yaklaşık 150 bin kişilik büyük bir nüfusun ulaşımını sağlayacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi’den Patrona çiçekli teşekkür...
İşçi’den Patrona çiçekli teşekkür...
KMTSO MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISINI YAPTI ..
KMTSO MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISINI YAPTI ..