Malezyalı Doktorun tercihi SANKO Üniversitesi oldu..

Malezyalı Doktorun tercihi SANKO Üniversitesi oldu..

11 Aralık 2021 - 09:45

Malezyalı Ortopedist Dr. Muhammad Ariff Mohd Yunus’un, klinik araştırmacı ve gözlemci olarak Malezya Sağlık Bakanlığı tarafından verilen yurtdışı bursunda tercihi SANKO Üniversitesi oldu.

 

Dr. Yunus’la bir araya gelen SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı, yurtdışından da tercih edilmelerinin, doğru işler yaptıklarının göstergesi olduğunu söyledi.

 

SANKO Üniversitesi’nin teknolojik alt yapısının yanı sıra, hastanede yapılan başarılı ve zor ameliyatlarla insanlara umut olduğunu belirten Prof. Dr. Dağlı, “Sağladığımız başarıyla sadece ülkemizden değil, yurtdışında da tercih edilmek ayrıca gurur verici. Bu bir başlangıç, bundan sonra farklı ülkelerden de konuklarımız olacak” dedi.

 

ÜLKEMDEKİ MESLEKTAŞLARIMA SANKO ÜNİVERSİTESİ’Nİ ÖNERECEĞİM

Skolyoz (omurga eğriliği)zor ve kompleks spinal konusunda deneyimli bir ortopedist olan Dr. Muhammad Ariff Mohd Yunus (38), SANKO Üniversitesi’ni tercihine ilişkin süreci şöyle anlattı:

 

“Tıp eğitimimi İrlanda ve Malezya’da yaptım. Üç yıl önce ülkem tarafından desteklenen eğitim bursum için İrlanda Ulusal Üniversitesi ile İstanbul’da farklı üniversite hastanelerine yönelik planlama yapmıştım.

 

Bir eğitim için İstanbul’da bulunduğum sırada SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Erdal Yayla ile tanıştım. SANKO Üniversitesi Hastanesi Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde gerçekleştirilen ameliyatların çeşitliliği, çok zor spinal ameliyatların yapıldığı ve yıllık yaklaşık 500 civarında ameliyat sayısına ulaşıldığı bilgisini aldım.

 

Bunun üzerine SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri ve SANKO Üniversitesi Hastanesi Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahları Dr. Öğr Üyesi Erdal Yayla ve Dr. Öğr. Üyesi Kadir Çınar’ın gözetiminde özellikle spinal uygulamalar konusunda bilgimi artırmak ve deneyim kazanmak üzere, Malezya’ya fellow (klinik araştırmacı ve gözlemci) olarak eğitim talebinde bulundum.”

 

Talebi onaylandıktan sonra Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı’nın da onayıyla, SANKO Üniversitesi bünyesinde 15 günlük bir klinik araştırmacı ve gözlemci doktor olarak göreve başlayan Dr. Yunus, kullanılan modern teknoloji ve yapılan zorlu ameliyatları bizzat görme ve deneyimleme fırsatı bulduğunu dile getirdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nurhak’ta aç kalan dağ keçisi şehir merkezine indi ..
Nurhak’ta aç kalan dağ keçisi şehir merkezine indi ..
Kahramanmaraş fuar merkezinin çatısı çöktü..
Kahramanmaraş fuar merkezinin çatısı çöktü..