KSÜ Karacasu ve Türkoğlu Yerleşkeleri İstiklal Üniversitesine...

KSÜ Karacasu ve Türkoğlu Yerleşkeleri İstiklal Üniversitesine Devredildi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Karacasu ve Türkoğlu Yerleşkelerinin Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesine (KİÜ) devrini içeren protokol KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve KİÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül tarafından imzalandı.

30 Nisan 2021 - 12:36

KSÜ Senato Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza töreninde KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Pak, Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş ve KİÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Küçükönder ile Prof. Dr. Nuri Kahveci de hazır bulundular.

İmza töreninde konuşan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Şehrimizde ikinci bir üniversite kurulacağına ilişkin kararı büyük bir memnuniyetle karşılayarak ilk günden itibaren yeni üniversitemizin gelişimi için KSÜ yönetimi olarak destek verdik. Bildiğiniz üzere Kahramanmaraş İstiklal Üniversitemizin kurulmasının ardından Rektörlük görevini vekaletten yürüttüm. KİÜ Rektörlüğüne Prof. Dr. Sami Özgül hocamızın atanmasının ardından da iki üniversite arasında karşılıklı anlayış ve iş birliğini en üst düzeyde ortaya koyduk. Yeni üniversitenin personel ve fiziki altyapı eksikliklerinin ivedilikle tamamlanmasında KSÜ olarak destek verdik, Bahçelievler Yerleşkemizde Rektörlük Makamı, akademik ve idari personel için ofis ortamları sunduk. Ve son olarak da Karacasu Yerleşkemiz ile Türkoğlu Yerleşkemiz içerisinde bulunan binaların KİÜ’ye tahsisi konusunda kararlar aldık.” dedi.

“Her iki üniversitemizin her türlü imkânı aziz milletimizin emrine amadedir. Önemli olan fiziki altyapı ve yetişmiş insan gücünü eğitim, öğretim, bilim ve teknoloji üretme amaçlı milletimizin hizmetine sunmaktır.  Biz buna inanıyoruz.” diyen Rektör Can, “Biz imkanları ‘bizim’, ‘sizin’ anlayışıyla paylaşmak şeklinde değerlendirmiyor, devletimizin ve milletimizin bize sunduğu imkanları birlik, beraberlik ve uyum içerisinde, koordineli olarak öğretim ve bilimin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. İmzaladığımız bu protokolün şehrimiz, üniversitemiz, ülkemiz ve milletimize hayrılar getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

KİÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül ise kuruldukları ilk günden itibaren KİÜ’ye desteklerini esirgemeyen KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’a ve KSÜ yönetimine teşekkürlerini sundu.

KİÜ’nün bugüne gelmesinde emek ve destek veren herkese teşekkürlerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Sami Özgül, imzalanan protokolün şehrimiz, ülkemiz ve insanlığa hayırlı olması temennisinde bulundu.

İmzalanan protokol çerçevesince Karacasu Yerleşkesi ile Türkoğlu Yerleşkesi içerisinde yer alan Türkoğlu Meslek Yüksekokulu ve İlahiyat Fakültesine Bağlı Arapça İlahiyat Programı Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesine devredilecek.

Protokol imza töreninin ardından Kahramanmaraş’ın iki üniversitesinin üst düzey yöneticileri potansiyel işbirliği konularına ilişkin kısa bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiler.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Mahçiçek Expo Alanında MHP Teşkilatıyla Buluştu..
Başkan Mahçiçek Expo Alanında MHP Teşkilatıyla Buluştu..
Sanayi Odası Kahramanmaraş’ı tanıtıyor...
Sanayi Odası Kahramanmaraş’ı tanıtıyor...