KSÜ Ev Sahipliğinde ‘Acil Kritik Yoğun Bakım Kursu’...

KSÜ Ev Sahipliğinde ‘Acil Kritik Yoğun Bakım Kursu’ Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tıp Fakültesi Dekanlığı ve Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalının katkılarıyla Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) tarafından 19-20 Şubat 2022 tarihleri arasında ‘Acil Kritik Yoğun Bakım Kursu’ düzenlendi.

24 Şubat 2022 - 13:25

KSÜ Tıp Fakültesi konferans Salonunda gerçekleştirilen kursun açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Sağlık alanında acil ve kritik yoğun bakımın önemli ve hayati bir yerinin olduğuna vurgu yapan Rektör Can, bu manada Acil Kritik Yoğun Bakım Kursu’nun KSÜ'de gerçekleştirilmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, ATUDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Başar Cander ve Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hakan Hakkoymaz da kurs öncesinde birer konuşma gerçekleştirdiler.

ATUDER koordinasyonuyla iki gün boyunca kursiyerlere yoğun bakım, toksikoloji ve travma gibi bir çok konuda teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Kurs programının sonunda kursiyerlere katılım belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl başkanlığı Kızılay’a kan verdi
Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl başkanlığı Kızılay’a kan...
Kahramanmaraş’ta 1 aydır kayıp 2 çocuk babasının cesedi bulundu
Kahramanmaraş’ta 1 aydır kayıp 2 çocuk babasının cesedi...