Kent Orkestrası Sanatseverlerden Tam Not Aldı

Kent Orkestrası Sanatseverlerden Tam Not Aldı

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kent Orkestrası konseri gerçekleştirildi. Genç yeteneklerin sahne aldığı gecede, Anadolu’nun birçok yöresinden türküler seslendirildi. Orkestra kurucularından Ali Zarifoğlu, “Sanata ve sanatçıya desteklerini esirgemeyen Başkanımız Hayrettin Güngör’e şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

04 Ekim 2021 - 15:28

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bir konser etkinliğiyle daha kültür sanat dostlarını buluşturdu. Bu kapsamda, güzel sanatlar eğitimi alan genç yetenekler tarafından kurulan “Kahramanmaraş Kent Orkestrası” ilk konseriyle seyirci karşısına çıktı. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Türk Halk Müziği’nin birçok eserinin seslendirildiği etkinlik, vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Zişan Türkmen, Gamze Keklikçek, Miraç Çakır, Ali Zarifoğlu ve Ahmet Arıkcan’ın performanslarını sergilediği konsere sanatseverler de tam not verdi.

Büyükşehir Sanatçının Yanında

Düzenlenen etkinliğe ilişkin açıklamada bulunan Kahramanmaraş Kent Orkestrası üyesi Mehmet Ali Zarifoğlu, “Ben orkestramızın kurucu üyelerinden biriyim. Ekibimiz gelecek vadeden genç yeteneklerden oluşuyor. Ağırlıkla müzik bilimi alanında yüksek lisans öğrencileri tarafından kurulan orkestramız, Büyükşehir Belediye’mizin destekleriyle ilk kez konser verdi. İnşallah bu konserlerimize devam edeceğiz. Bu süreçte sanata ve sanatçıya desteklerini esirgemeyen Başkanımız Hayrettin Güngör’e şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Mahçiçek; En büyük hedefimiz ‘genç’ dostu belediye olmak..
Başkan Mahçiçek; En büyük hedefimiz ‘genç’ dostu belediye...
 Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı: “Yarınlarımızın En Büyük Güvencesi Gençlerimizi Geleceğe Hazırlamak Hepimizin Görevidir”
Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı: “Yarınlarımızın En Büyük...