Kahramanmaraş’ta 17 gün boyunca sınırsız Ramazan pidesi

Kahramanmaraş’ta 17 gün boyunca sınırsız Ramazan pidesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 17 günlük tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak sınırsız Ramazan pidesi dağıtımına başladı.

01 Mayıs 2021 - 13:49

Halk Ekmek Fabrikası’nda üretimine başlanan Ramazan pidesi, 75 noktada büfeler ve mahalle  muhtarları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. 

Mahalle muhtarlıklarına benim ekmeğe ihtiyacım var diyen herkese, hiçbir şart aranmaksızın, ayrım yapılmaksızın Ramazan pidesi verilecek. 

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı İşletme ve İştirakler Şube Müdürlüğü ekmek seferberliği başlatarak, günde 40 bin adet Ramazan pidesi üretecek. 

İhtiyaç sahiplerinin ekmeklerini ücretsiz temin edebileceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Pandeminin getirdiği kısıtlılık nedeniyle ortaya çıkan durum nedeniyle biz Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimize ilave destek veriyoruz. 17 günlük kapanma süreci içerisinde de 17 gün süreyle ihtiyaç duyan hemşehrilerimiz bizim ekmek büfelerimizden ücretsiz olarak ekmek elde edebilirler. Bunları da muhtarlıklar aracılığıyla yine koordine ediyoruz. İhtiyaç duyan hemşehrilerimiz, bizim ekmek dağıtım büfelerinden ücretsiz ekmek edinebilirler. Biz bu konuda herhangi bir sınırlama koymadık. Ne kadar ihtiyaç varsa 17 gün içerisinde o kadar destek inşallah veriyoruz. Muhtarlarımıza müracaat ettiklerinde benim ihtiyacım var diyen herkese veriyoruz. Herhangi bir ayrım yapmaksızın, herhangi bir belge istemeksizin vereceğiz. Çünkü ekmek ihtiyacı olan hemşerilerimizde başka bir şey aramıyoruz” dedi. 

Kaynak: SHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aksu Gözü’nün Yolu Baştan Uca Yenilendi
Aksu Gözü’nün Yolu Baştan Uca Yenilendi
Çevre Yolu Müjdesinden Vatandaşlar Memnun
Çevre Yolu Müjdesinden Vatandaşlar Memnun