‘Kadın ve Spor’un Konuğu Şampiyon Kadınlar ..

‘Kadın ve Spor’un Konuğu Şampiyon Kadınlar ..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve KSÜ iş birliğiyle ‘Kadın ve Spor’ adlı söyleşi etkinliği düzenlendi. Etkinliğin konukları başarılarıyla adlarından söz ettiren Sevilay Öztürk ve Melike Günal oldu.

03 Mart 2022 - 23:52


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Sütçü İmam Üniversitesi iş birliğiyle Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘Kadın ve Spor’ adlı söyleşi etkinliği düzenlendi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, öğretim görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin konukları hem ulusal hem de uluslararası organizasyonlarda adlarından söz ettiren Paralimpik Yüzücü Sevilay Öztürk ve Halter Avrupa Şampiyonu Melike Günal oldu. Kadının isterse her şeyin üstesinden gelebileceğini ifade eden konuklar, kadının hem sosyal hem de spor alanında daha aktif rol alması gerektiğini vurguladılar.

 

Piyano Performansı Seyirciden Alkış Aldı

Başarılı sporcular Sevilay Öztürk ve Melike Günal ile gerçekleştirilen söyleşi etkinliğinin ardından Besteci Melek Ayçin Yıldırım sahne aldı. Yıldırım, piyano performansıyla dinleyicileri mest etti.

Programın açılış konuşmasını yapan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içerisinde Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Alanında uzman konuklarımız kadınların gücünü, hayatımızdaki yerini ve önemini bizlere anlatıyor. Etkinliklerimize katılım gösteren tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Mahçiçek; En büyük hedefimiz ‘genç’ dostu belediye olmak..
Başkan Mahçiçek; En büyük hedefimiz ‘genç’ dostu belediye...
 Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı: “Yarınlarımızın En Büyük Güvencesi Gençlerimizi Geleceğe Hazırlamak Hepimizin Görevidir”
Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı: “Yarınlarımızın En Büyük...