Gönül Elçisi bir ailenin daha hayalini gerçekleştirdi

Gönül Elçisi bir ailenin daha hayalini gerçekleştirdi

Yıllar önce Kahramanmaraş’tan gelin olarak gittiği Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesinde çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren ailenin imdadına Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği yetişti. Derneğin Genel Başkan Yardımcısı Cuma Demirdelen hayallere giden yolda; “Ailenin gözlerindeki mutluluğa şahit olmak, tüm yorgunluğumuzu aldı” dedi.

08 Eylül 2021 - 11:24

Afrika ve Asya kıtalarının fakir ülkelerinde yaptığı yardım organizasyonlarıyla tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği, bir damla suyla binlerce hayatı daha yaşanabilir hale getirmek için yoğun çaba sarf etmeye devam ediyor.

Afrika ve Asya’da gıda ve giyim alanında da yardımlarını hız kesmeden sürdüren dernek, Yangın bölgesinde yaptığı yardımların ardından Gaziantep’in İslahiye İlçesine bağlı kırsal Yeşilyurt mahallesinde bir ailenin hayallerini daha gerçekleştirdi.

Derneklerine gelen yardım taleplerine geniş bir araştırmanın ardından cevap veren Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği İslahiye’den gelen yardım talebine kayıtsız kalmadı. Yıllar önce Kahramanmaraş’tan gelin gittiği Gaziantep’in İslahiye İlçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesinde yokluklar içerisinde mücadele veren Sultan B. Derneğe ulaşarak, eşinin ölümünün ardından yaşam şartlarının giderek zorlaştığını, çocuklarıyla hayat ettiği evin kendilerine çok uzak olduğunu ve çocuklarıyla birlikte eşyasız bir evde yaşamlarını idame ettirmeye çalıştıklarını söyledi.

Gelen yardım çığlığına kayıtsız kalmayan Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Başkan Yardımcısı Cuma Demirdelen, duygulu anlar yaşayarak ailenin maddi durum araştırmasını yaptı. Kahramanmaraş’tan yola çıkan Demirdelen ailenin hayallerini gerçekleştirmenin verdiği mutluluğunu hiçbir şeyde olmadığını söyledi.

Demirdelen şöyle konuştu; “Dernek olarak hem yurt içinde hem de gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin yardımına koşuyoruz. İnanın Asya ve Afrika’nın fakir ülkelerindeki insanların durumunu yakından görseniz, kayıtsız kalmanız mümkün değil. Biz dernek olarak ülkemizin ve dünyanın hangi bölgesinde bir yardıma ihtiyacı olan kardeşimiz var ise bağışçılarımızın verdiği desteklerle ulaşmaya çalışıyoruz.

İslahiye’deki ailemize de yetiştik. Sultan teyzemiz Derneğimize yardım için müracaat ettiğinde eşyası olmadığını, çocuklarına daha iyi bir yaşam sunmak için maddi durumunun olmadığını söyledi. Bizde hareke geçerek ailemizin ihtiyacı olan malzemeleri aracımıza yükleyerek İslahiye’ye hareket ettik. Ailemizin mutfaktaki tüm işlemlerini hallettik, giyecek ve gıda ve eşya yardımında da bulunduk. O işleri tamamlayıp ailenin gözlerindeki mutluluk inanın dünyanın en kıymetli anlarından biriydi bizim için” dedi.

Demirdelen derneklerinin yardım faaliyetlerinin tüm hızıyla devam ettiğini, 09.09.2021 günü Sri Lanka’da içme suyu kuyusu açmak için yola çıkacaklarını belirtti.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş CİMER İl Genel Koordinatörü Yüzgeç’ten Eğitim..
Kahramanmaraş CİMER İl Genel Koordinatörü Yüzgeç’ten...
Araçlarında mahsur kaldılar son anda kurtarıldılar ..
Araçlarında mahsur kaldılar son anda kurtarıldılar ..