FAO Projesi Kapsamında Zeytin Hasat Makinası Dağıtıldı

FAO Projesi Kapsamında Zeytin Hasat Makinası Dağıtıldı

Kahramanmaraş Valiliği ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü FAO Projesi Kapsamında Zeytin Hasat Makinası Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi.

10 Ağustos 2021 - 12:50

Ülkemizde Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere ve yerel halka yönelik Avrupa Birliği (AB) MADAD fonlu, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO teknik destekli, Tarım ve Orman Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlar ile işbirliği içinde “Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkanlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi” adı altında 2020 yılından itibaren İlimizin de dahil olduğu bir proje uygulanmaktadır. Bu kapsamda projenin uygulandığı 10 il arasında olan Kahramanmaraş Valiliği ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalar devam etmektedir.

 

Proje bileşenlerinden biri olan Uygulamalı Çiftçi Okulu eğitimlerine katılan üreticilerden küçük ölçekli tarımsal faaliyet desteği olarak istihdamı artırmaya yönelik hibe desteği sağlanmaktadır. Bu kapsamda eğitime katılan 25 çiftçiye 25 adet Zeytin Hasat Makinesi hibe verildi.

 

Dağıtım programına Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz Güllü, Onikişubat İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Kıraç, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, çiftçiler ve teknik personeller katılım sağladılar.

 

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş ‘NF’ şampiyonluk için raket sallayacak
Kahramanmaraş ‘NF’ şampiyonluk için raket sallayacak
Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’dan sürücülere uyarı
Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’dan sürücülere uyarı