Eski Kültürümüz olan Bedesten’e dönüyoruz...

Eski Kültürümüz olan Bedesten’e dönüyoruz...

64. Hükümet Kültür Bakanımız Mahir Ünal Kahramanmaraş merkez ve Elbistan’da bir takım inceleme ve Kent Müzesinin açılına katılacak..

17 Haziran 2021 - 21:27

Kahramanmaraş (SHA) – Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Mahir Ünal, memleketine gelerek   incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyarete den Mahir Ünal, yıkım çalışmaları başlayan valilik meydanı gezerek, cadde üzerinde bulunan esnaflarla sohbet etti.

İncelemeler sırasında konuşan Ünal, “Eski şehir kültürümüzde var olan çarşı anlayışı, alışveriş merkezi anlayışından çıkıp, bedesten anlayışıyla tekrardan dönen ve şehirde yaşayan insanların bu meydanda bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri hem kültür sanat faaliyetlerine katılacaklar ve hem alışverişlerini yapacaklar, hem de Kahramanmaraş şehir mimarisinin somutlaşmış haline de burada inşallah ortaya çıkacak.

Bu açıdan bu meydan projesi çok önemli.   Şimdi inşallah daha önce emniyet müdürlüğü vardı biliyorsunuz. Emniyet müdürlüğünü yıkarak belediyenin karşısına meydan yaptık, oraya bir de cami yapıldı ki şimdi orası da bir gençlik merkezine dönüştürülecek” dedi.

Yarın (18.06.2021 Cuma) Sütçü İmam Üniversitesi Avşar kampüsünde, Teknik  Bilimler ve Sosyal Bilimler  Fakültesi temel atma törenine katılacak olan AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Necip Fazıl Şehir Hastanesinde kısa adı AMATEM olan  Bağımlılık Danışma ve  Arındırma Rehabilitasyon merkezi açılışına katılacak.

Saat 16.00’da Kahramanmaraş için önemli projelerden biri olan Önsen Köprüsü temelini atacak olan Ünal, saat 20.30’da Kale’den Aksu Tv’de özel yayına katılacak.

19.06.2021 Cumartesi gününü ise Elbistan’da geçirecek olan Mahir Ünal,  çeşitli incelemelerin yanı sıra büyük önem verdiği  Elbistan Kent Müzesi açılışını yapacak..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi’den Patrona çiçekli teşekkür...
İşçi’den Patrona çiçekli teşekkür...
KMTSO MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISINI YAPTI ..
KMTSO MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISINI YAPTI ..