Emniyet kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve...

Emniyet kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı gerçekleştirdi

Aile İçi ve Kadına yönelik şiddetin önlenmesi projesi kapsamında, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü kadınlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

02 Nisan 2021 - 12:37

Kadın, Huzurlu Aile ve Güçlü Toplum sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimlerine başladı. 1.Sınıf Emniyet Müdürü Altuğ Verdi toplantı salonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Mutlu Kaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Al Semerci, mahalle muhtarları, farklı mahallelerden belirlenen yaklaşık 60 kadının katılımıyla Covid-19 tedbirlerine uygun olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda proje paydaşı kurumlardan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Sosyal çalışmacı Özlem Öztek, Kahramanmaraş İl Müftülüğünde görevli Psikolog Seyyit Şişman, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Psikolog Dilek Özakdağ ve İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Başkomiser Ahmet Karakaş tarafından kadına yönelik şiddeti ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla ilgili alınması gereken tedbirlerle KADES uygulamasına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayramlar; barışın ve kardeşliğin sembolüdür..
Bayramlar; barışın ve kardeşliğin sembolüdür..
Bayram sevincine gölge düşürmeyelim...
Bayram sevincine gölge düşürmeyelim...