Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

"Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" resim yarışmasında Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu öğrencisi Cemile Nur ile "Ufka Yolculuk" kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Ali Galip Çalık Lisesi öğrencisi Esra Sude Kahveci, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından ödüllendirildi.

17 Kasım 2021 - 11:56 - Güncelleme: 17 Kasım 2021 - 12:01

"Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" resim yarışmasında Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu öğrencisi Cemile Nur ile "Ufka Yolculuk"kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Ali Galip Çalık Lisesi öğrencisi Esra Sude Kahveci, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Millî Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" resim yarışmasında Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu öğrencisi Cemile Nur Özkök, danışman öğretmen Bayram Yanık ve Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında yapılan "Ufka Yolculuk" kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Ali Galip Çalık Lisesi öğrencisi Esra Sude Kahveci ve Okul Müdürü Erdal Şahin Gediklioğlu'nu makamında kabul etti.

Bu yıl 11.si düzenlenen "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" adlı resim yarışmasında Türkiye 2.si olarak "5000 TL"lik ödülün sahibi olan Yahya Kemal İlkokulu 4/J sınıfı öğrencisi Cemile Nur Özkök ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında yapılan "Ufka Yolculuk" kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Ali Galip Çalık Lisesi öğrencisi Esra Sude Kahveci, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından ödüllendirildi. Ayrıca dereceye giren öğrencilerin okullarına teşekkür belgesi verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, öğrencilerin derslerdeki başarılarının yanı sıra sosyal etkinliklerle kendini ifade edebilmelerinin de çok önemli olduğunu belirterek, “Bu anlamda öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. İlerleyen eğitim ve öğretim hayatlarında öğrencilerimizin daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Bu nedenle öğrencilerimize rehberlik eden ve destek veren öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve velilerimize cân-ı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nurhak’ta aç kalan dağ keçisi şehir merkezine indi ..
Nurhak’ta aç kalan dağ keçisi şehir merkezine indi ..
Kahramanmaraş fuar merkezinin çatısı çöktü..
Kahramanmaraş fuar merkezinin çatısı çöktü..