Bertizlioğlu’ndan muhteşem performans

Bertizlioğlu'ndan muhteşem performans

Kahramanmaraş'ın önde gelen yerel sanatçılarından Zafer Bertizlioğlu muhteşem bir klip'e imza attı. Müzik öğretmeni ve bestekar Uğur Somer ile birlikte 'gör ne kadar sevdim' isimli şarkıyı seslendiren Bertizlioğlu muhteşem bir performans ile vatandaşların beğenisini topluyor.

26 Haziran 2021 - 17:40

Memur ve aynı zamanda müzisyen çocuğu olan Bertizlioğlu, Kahramanmaraş’ta doğdu. Sanat hayatına küçük yaşlarda babasından aldığı eğitimlerle başladı.

İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı.

Türk Halk Oyunları ve Türk Müziği alanında kendini geliştirmeye başlayan, lise yıllarında özel bir müzik okulunda Nota, Solfej, Bağlama ve Repertuar dersleri alan Bertizlioğlu, İlk sahne deneyimini ise lise yıllarında TGRT kanalında Sümer EZGÜ ile "AMAN NAZAR DEĞMESİN" programında yaşadı.

Üniversite Eğitimini Kafkas Üniversitesinde tamamlayan, Bertizlioğlu çeşitli konserler ve canlı müzik programlarına da imza attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği seminerlerde çeşitli TRT Sanatçılarından ses eğitimleri alarak kendisini bu yolda geliştirmeye devam eden Bertizlioğlu, bu çabalarının karşılığını düzenlenen birçok Ses yarışmalarında 1.2. ve 3.lük ödülleri alarak taçlandırdı.

Sanat yolunda kendisini geliştirmek isteyen gençlere de rehber olan, yol gösteren Bertizlioğlu birçok gence çeşitli Müzik Okullarında ve Kahramanmaraş Gençlik Merkezinde Solfej ve Bağlama dersleri vererek. Öğrenci yetiştirmiştir.

Çok sayıda konser çalışmalarına katılan Kahramanmaraş ‘ta birçok farklı mekânda yıllarca sahne alan Bertizlioğlu, Acun Medya yapımcılığında 2015 yılında “RİSİNG STAR TÜRKİYE” Yarışmasına katıldı. Sergilediği üstün performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve büyük kitlelere ulaştı.

Sanat hayatında birçok radyo ve televizyon kanalında programlar yaparak, sahne performansıyla da dikkatleri üzerine çekmiş, yıllardır savunduğu Anadolu değerlerini gittiği yerlere taşımayı bir ilke haline getirmiştir. Çizgisinden ödün vermeden geniş kitlelere hitap etmiş ve önemli yapıtlara imza atmıştır. 

Sanat hayatına küçük yaşlarda başlamış olmakla birlikte, her geçen gün kendini geliştirerek, yeni deneyimler ve eğitimler alarak müzik hayatında birçok ödüller elde etti. Müziği sevmekle birlikte dinleyicilerinin duygularına şarkılarla tercüman olmaktan memnuniyet duymaktadır. Halen Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi adına birçok sosyal, kültürel ve sanatsal projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Mahçiçek Expo Alanında MHP Teşkilatıyla Buluştu..
Başkan Mahçiçek Expo Alanında MHP Teşkilatıyla Buluştu..
Sanayi Odası Kahramanmaraş’ı tanıtıyor...
Sanayi Odası Kahramanmaraş’ı tanıtıyor...