Andırın’da Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni Düzenlendi

Andırın’da Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni Düzenlendi

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında Andırın İlçesinde üreticilere Ceviz fidanı dağıtım töreni gerçekleştirildi.

08 Kasım 2021 - 13:50

Proje kapsamında fidan bedelinin % 50‘lik kısmı Bakanlık tarafından ve %50'si de çiftçiler tarafından karşılanan Maraş-18, Fernor ve Chandler çeşitleri olmak üzere, toplam 3750 adet Ceviz fidanı, Andırın İlçe Müdürlüğü tarafından 84 üreticiye dağıtıldı.

 

Yapılan dağıtım törenine Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt, İl Müdür Yardımcısı Salih İnan, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü İbrahim Kargı, Andırın İlçe Tarım ve Orman Müdürü Uğur Adsay, Andırın Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu, Andırın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sarıbıyıkoğlu, teknik personeller, Mahalle Muhtarları ve üreticiler katıldı.

 

Bektaşlı Mahalle Muhtarı Ali Cıncık, Andırın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sarıbıyıkoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt ve Andırın İlçe Tarım ve Orman Müdürü Uğur ADSAY’ın programa yönelik yaptıkları konuşmaların ardından Andırın İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Tekniker Ali Dalkıran tarafından Ceviz fidan dikim teknikleri, bakım ve budama konularında üreticilere bilgilendirmeler yapıldı. Tören üreticilere ceviz fidanı dağıtılmasıyla sona erdi.

Kaynak: havadismaras

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Mahçiçek; En büyük hedefimiz ‘genç’ dostu belediye olmak..
Başkan Mahçiçek; En büyük hedefimiz ‘genç’ dostu belediye...
 Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı: “Yarınlarımızın En Büyük Güvencesi Gençlerimizi Geleceğe Hazırlamak Hepimizin Görevidir”
Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı: “Yarınlarımızın En Büyük...