BU DEFA TAM İSABET...
Seval Akçöp

Seval Akçöp

Seval'in Köşesi

BU DEFA TAM İSABET...

14 Haziran 2018 - 12:21

Yolu az çok gönül kırgınlığı yaşamış günümüz gençleri   Ahmet Selçuk İlkan’ı bilir.  Acıların şairdir.  Gönül dünyası literatüründe öyle yer almıştır. Bir şiiri vardır, bugün günlerden ayten diye. Ayten’e beş var, 3 kere ayten desem karnım doyar gibi..

Bu hafta yazı konumu düşünürken, radyoda bu şiiri dinledim. Dedim ki evet doğru, Seçim’e beş var. Sosyal medyadan ve meslekteki ağabeylerimin  paylaşımlarından da gördüğüm kadarıyla, listede şu isim olursa zinhar Ak Partiye  oy veremeyeceğim, falanca gelirse ne yapacağım belli olmaz gibi söylemler yavaş yavaş, eh listenin bundan ötesi can sağlığına dönüşerek, amiyane bir tabirle geri dönüş yolculuğuna başladı.

Hayatta hiç bir şeyin dört dörtlük olmayacağı felsefesinden yola çıkacak olursak, ve bardağın hep dolu tarafından hayata bakma düsturunu göz önüne alırsak, ve en önemlisi Milliyetçi Hareket’in lideri Sayın Bahçeli’nin memleket bekası olgusunu düşünürsek, elbette ki bardağın dolu tarafını görmek zorundayız.

Ben bugün Ak Parti listesinde  pozitif ayrımcılık yapacağım. Tabiki Habibe Öçal konumuz.

Liste açıklandığından bu yana uzaktan takipteyim.  Geçmiş listelere baktığımızda, bayan aday olarak keşke olmasaydı diyeceğimiz bir isim olmadığı için,  bu defa bayan aday hususunda tam isabet  diyebiliriz.

Yerel siyaset yapmış ve listede yer bekleyen bayan adaylarımızın bir parça gönül kırgınlığı olabilir.  Dediğim gibi, Habibe Öçal’ın konusuna hakim olması, memlekete hizmet noktasında sıkıntı yaşamayacağız görüntüsü vermektedir.

Dışarıdan gelen aday olumsuzluğu bu şekilde ortadan kalkmaktadır. Yerel siyasetçilerimize düşen görev, seçimden sonra tüm vekillerimizden olduğu gibi Habibe Öçal’dan da faydalanma yolunu düşünmeleridir.

Liste beğenmeyip de, Ak Partiye oy vermeyeceğim düşüncesinde olanların geri de yazın bir kenara dönüşleri bayrama kadar tamamlanır..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar