MECLİS TOPLANDI

MECLİS TOPLANDI

Kahramanmaraş Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 6 Kasım 2013 Çarşamba günü toplandı.

06 Kasım 2013 - 14:44 - Güncelleme: 06 Kasım 2013 - 20:02

Kahramanmaraş Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 6 Kasım 2013 Çarşamba günü toplandı.

Belediye Meclis Salonu’nda gündemindeki maddeleri görüşmek üzere toplanan Belediye Meclisi şu maddeleri görüştü;

Gündemin 1. Maddesinde açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından gündemin

2. maddesinde 2014 Mali Yılında Belediye Başkan Yardımcısına verilecek aylık ödeneğin belirlenmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde 2014   Mali Yılında meclis üyelerine ödenecek huzur hakkı ücretinin belirlenmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde Boş bulunan Yusuflar Mahallesi 8. Sokak Numara: 6 daki işyerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde Belediyenin hissedar olduğu, Dini Tesis Alanı tanımlı Pınarbaşı Mahallesi 7405 ada 1 numaralı parseldeki 4106.40 metrekarelik arsada bulunan 378.72 metrekarelik belediye hissesinin, üzerine cami yapılmak üzere bedelsiz olarak Diyanet İşleri Başkanlığı adına İl Müftülüğüne tahsisi teklifi kabul edildi.

Gündemin 6. Maddesinde Divanlı Mahallesi 1724 ada 30 parseldeki 128,05 metrekare ve 31 parseldeki 212,05 metrekarelik taşınmazların üzerine Hacı Yusuf Akarca adını taşıyan bir taziye evi yapılması şartı ile belediyeye hibe edilme teklifi, binasının ve tefrişatının yapılması şartıyla kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde Kahramanmaraş Belediyesi 2014 Mali Yılı Bütçe Kararnamesi ve 2014 Mali Yılı Bütçe Tasarısının görüşülmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Uçak sefer saatlerine göre Havalimanı, Çarşı, Binevler güzergahında verilecek toplu ulaşım hizmetinde, belediye otobüslerinden alınacak ücret tarifesinin belirlenmesi teklifinde normal yolcu taşıma ücretinin alınması kararlaştırıldı.

Gündemin 9. Maddesinde Belediye mülkiyeti olan 1 adet arsa ile hissedar olduğu 7 adet arsadaki hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesinde Belediye Meclisinin 02.10.2013 tarihli toplantısında onanan, 2013/303 numaralı İmar Planı tadilatına yapılan itirazın görüşülmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 11. Maddesi Karacasu Kapıçam Caddesi üzerinde bulunan ve Hurdacılar Sitesi dışında kalan; 517 ada 20 numaralı parseldeki ticari amaçlı depo yapı ruhsatı alan işyerine, hurda depolama yeri olarak kullanılması için işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmesi talebi reddedilerek yeni bir yer belirlenmesine karar verildi.

Gündem dışı gelen 15. Maddede Rusya Balkar Cumhuriyeti Başkenti Nalçik’in kardeş şehir olarak protokol imzalanması kabul edildi.

Gündem dışı gelen 16. Maddede Şazibey Mahallesi terminal binasında 19 nolu işyerinin hediyelik eşya ticareti olarak faaliyet göstermesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 17. Maddede Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen arsanın Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü’ne olarak değiştirilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 18. Maddede Mülkiyeti belediyeye ait olan arsanın İl Müftülüğüne cami yapılmak üzere devredilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 19. Maddede Encümen üyeliğinden istifa eden Av. Hasan Kara’nın yerine Fevzi Gündeşli yapılan gizli oylama sonucunda 23 oyla seçildi.

Gündem dışı gelen 20. Maddede Mali Hizmetler Müdürlüğünün 10 milyon liralık ek gelirin bütçeye ek ödenek olarak geçilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 21. Maddede Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün başarılı sporculara ödül verilmesi konusunda Süper Lig üçüncüsü olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Güreş takımına ödül verilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 22. Maddede Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün bin kişi kapasiteli spor salonunun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne devri konusunda protokol yapılması kabul edildi.

Gündem dışı gelen 23. Maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün imar plan tadilatına yapılan itirazın değerlendirilmesi için komisyona havalesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 24. Maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün norm kadroda tam zamanlı bir avukat çalıştırılmasına yönelik teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 25. Maddede Karasu isale hattı üzerinde yapılacak çalışmalara ilişkin Türk Telekominasyon Müdürlüğü ile protokol hazırlanmasına ilişkin Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 26. Maddede İmar plan tadilatına yapılan itirazın görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 27. Maddede Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce  Şevkat Evleri Yönetmeliğinin kabul edilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 28. Maddede toplantıya katılamayan meclis üyelerinin izinli sayılmaları kabul edildi.

İmar plan tadilatlarının görüşülmesinin ardından bir sonraki toplantının 21 Kasım 2013 Perşembe günü tekrar toplanmasına karar verilerek oturuma ara verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN OKAY’DAN EĞİTİME DESTEK..
BAŞKAN OKAY’DAN EĞİTİME DESTEK..
Sefer Aycan Fenilketonüri hastalığına Meclis araştırması istedi..
Sefer Aycan Fenilketonüri hastalığına Meclis araştırması...