YİĞİDİN HAKKI, OSMAN OKUMUŞ'A...
  • Reklam
Seval Akçöp

Seval Akçöp

Seval'in Köşesi

YİĞİDİN HAKKI, OSMAN OKUMUŞ'A...

15 Mart 2017 - 15:04

Geçtiğimiz gün Türkoğlu Belediye Başkanımızı ziyaret ettim. Uzun zamandan beri gitmediğim Türkoğlu’nun son halini görünce  küçük bir şaşkınlık geçirmedim desem yalan olur.

Başkan Osman Okumuş’u anlatmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Belde Başkanlığından ilçe Başkanlığına gelen siyasi yolda yaptığı çalışmaları, icraatları da anlatmaya gerek yok.  Osman Okumuş, “ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” atasözünün tam isabetle oturduğu bir isim.

Çok kısıtlı imkanlar ve dar bir bütçeyle yaptığı işlerin öyle geçici, göz boyayıcı işler olmadığı hususunda da herkes hem fikir.

Bu kısa girişten sonra Türkoğlu’nun eski  başkanlık makamının olduğu pasaj ve etrafındaki çalışmaları görünce, yok dedim. Osman Okumuş bu Türkoğlu’nu eline almış ve gereğini sonuna kadar yapar.

Muhteşem bir Belediye Sarayında Başkan Okumuş’a Türkoğlu’ndaki değişimin büyüklüğünü  dilim döndüğünce anlatmaya çalışırken, Başkan Okumuş bu yapılanların rutin belediyecilik hizmetleri olduğunu ve büyütülmemesi gerektiğini kibar bir dille bana anlattı.

Ama ben yine de bir önceki yıl yapılan AVASIM Türk oyunları festivalinin uluslar arası platformda  çıkardığı olumlu sesi ifade etmeden geçemeyeceğim.

Bir öncekinden daha kapsamlı yapılacak olan bu seneki  AVASIM GELENEKSEL TÜRK OYUNLARI FESTİVALİ’nin, Türkoğlu ve Kahramanmaraş reklamına çok daha fazla katkı yapacağından eminim.

Buna paralel olarak yapımı devam eden AT çiftliği, bu zaman kadar koku yapmaktan başka işe yaramayan dere boyunun,  islahı ile birlikte  ilçe’nin cazibe merkezlerinden bir haline gelecek olmasını da belirtmeden geçemeyeceğim.

Aslında Türkoğlu’nda şunlar bunlar yapılıyor demenin pek ehemmiyeti yok.

Büyükşehir’inde desteği ile günden güne gelişen Türkoğlu, Başkan Osman Okumuş’un kaptanlığında Kahramanmaraş’ın güney girişinin vitrini ve vazgeçilmez cazibe merkezi olacak.

Bekleyip görmek lazım.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar