KABİNE ÜZERİNE SÖZÜM; İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN
  • Reklam
Seval Akçöp

Seval Akçöp

Seval'in Köşesi

KABİNE ÜZERİNE SÖZÜM; İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN

11 Temmuz 2018 - 10:05

Öncelikle kabine üzerinde görüş beyan etmek için diyeceksiniz ki Ankara’da olmak lazım. O eskidendi. İletişimin en hızlı olduğu dönemde, herhangi bir siyasetçinin ya da devlet adamının öksürmesi kendisi duymadan önce taşra’da duyuluyorsa, bizimde buradan oraya ahkam kesme hakkımız var demektir.

Vatanımıza milletimize hayırlı olsun dileklerimde, çok sürpriz bir kabine olduğunu kabul etmek lazım. İsimlerin açıklanması ile birlikte, gerek medya, gerekse sosyal medyadan yükselen tek ses (arada bir parazitlerin olması gayet normal ve doğal), kabinenin iş yapıcı olduğudur.

Özellikle vatan hainlerinin, teröristlerin korkulu rüyası olan ve bu teröristlerin işbirlikçilerinin gitmesi hususunda büyü çaba gösterdikleri, gensoru verdikleri İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun tekrar bu makama atanması,  adı belli olan bir takım zerzevatı üzerken, vatanseverleri de ziyadesiyle sevindirdi.

Aynı keza işi bilen, dış ülkelerde elli bir misyona sahip olan Dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da göreve devam etmesi olumlu karşılandı.

Kabinenin tek sürpriz ismi ise bana göre Genel Kurmay Başkanımız Hulusi Akar oldu. 15 Temmuz’da vatan hainlerinin neredeyse kumpasın içerisinde diyerek yemeye çalıştığı Komutanımıza verilen makam liyakatin ve vatan sevgisinin bir ödülü oldu.

Geriye kalan diğer isimler ise, mutlaka işi bilen ehil insanlardır. Cumhurbaşkanımız bundan sonra liyakatsiz isimlere görev vermenin getireceği sıkıntıları bilecek kadar siyaset bilimcisi ve toplum mühendisidir.

Gelen isimler devletin bundan sonra bürokrasi çarkında boğulmayıp, kar eden tüccar zihniyetiyle çalışacağının bir göstergesidir.

Son olarak, Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay için bir parantez açacak olursak, bunun tek anlamı iş bilenin kılıç kuşananın sözüdür.

Netice: Vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Yeni bir dönem başlamıştır ve ruhunda azıcık vatan milliyetçiliği bulunan herkesin destek olmasıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar