DEDEM YÜRÜRDÜ EDEM..
Seval Akçöp

Seval Akçöp

Seval'in Köşesi

DEDEM YÜRÜRDÜ EDEM..

11 Nisan 2018 - 10:50

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün insanları  yürüyüş yapmaları için kullandığı slogan bu: DEDEM YÜRÜRDÜ EDEM..
Her tarafa araba ile giderek tembelliğe alışmamızın dışında, çoğunlukla masa başında çalışmamızdan dolayı hantallık seviyemiz epey yükseklerde.
Bunun önüne geçip, biraz spor yapalım, biraz sağlığımıza hiç değilse yürüyerek katkıda bulunalım amacıyla, geçtiğimiz gün Gençlik Spor İl Müdürlüğüne gittim. İki kardeşim ve benim için stada giriş kartı aldığımda, kartın arkasındaki bu yazıyı gördüm. DEDEM YÜRÜRDÜ EDEM..
Dedem hayatında kaç kere stada gitti yürüdü bilmem ama eskilerin bizim gibi ne dolmuş alışkanlığı vardı, ne de şimdiki gibi her kapının önünde araba vardı.  Şimdiki çocuklar gibi öğrenci servisleri de yoktu. Öğrenciler taa şehrin bir ucundan diğer ucundaki İmam Hatip’e, Kara lise’ye,  Sanat okuluna yürüyerek gider gelirlerdi.
Herşeyin makineleştiği, hayatın her evresinin neredeyse otomatiğe başlandığı günümüzde, Gençlik Spor il Müdürlüğünün bu sloganını tuttuğumu belirtmek istiyorum.
Yalnız burada Nenem’e karşı bir pozitif ayrımcılık mı yapıldı bilemiyorum ama,  ne çamaşır makinası, ne bulaşık makinasının olmadığı dönemlerde, ev işlerinden fırsat bulupta NENEM yürür müydü çok merak ediyorum…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar