BÜYÜKŞEHİR'DEN BEYİN JİMNASTİĞİ..
Seval Akçöp

Seval Akçöp

Seval'in Köşesi

BÜYÜKŞEHİR'DEN BEYİN JİMNASTİĞİ..

12 Temmuz 2017 - 14:30 - Güncelleme: 12 Temmuz 2017 - 17:30

Sistemin bir yerinde yanlışlık var diyesim geliyor ama, iş sonuçta dönüp dolaşıp; bekleyelim-görelim’in kapısına dayanıyor.

Malum olduğu üzere, şehrimizin dört-bir yanı şantiye oldu. Bunun sonucu olarakta, alışık olduğumuz şehrin trafik akışı, yön durumları, tek yönlü-çift yönlü sokaklar, sağa-sola ve dahi geriye dönülmez levhaları çoğaldı.

Buradan giriş yok levhaları; sokağın başına gelipte  giriş yasağı levhayı gören  sürücünün, kaybolmuş haline bakıp, adeta pis pis sırıtıp, başının çaresine bak der gibi  duruyorlar.

Bozulmadan düzelmez, tamam bunu kabul ettik.

Trafik düzeninin inşaat esnasında mutlaka aksayacağını da kabul ettik.

Böyle durumlarda bazı tek yönlü çift yönlü yollarda değişiklik yapılarak, iş kolaylaştırılır. Gittiğimiz gezdiğimiz yerlerde böyle gördüğümüz gibi, memleketimizde daha önceki bu tür pozisyonlarda da bunu gördük.

Lakin; bu defa sanki garez eder gibi, milletin işini gücünü zorlaştıracak ne kadar işlem varsa hepsi uygulanıyor.

Bir örnekle işin vehametini anlatmak istiyorum.

Ofisim Devakent hastanesinin bulunduğu Dedezade sokakta.. Azerbaycan bulvarından bu sokağa girdiğinizde,  hastanenin önünden sağa dönerek, yeni Hükümet caddesine çıkış yasak. Buraya giriş Yeni Hükümet caddesinden. Buradan Azerbaycan bulvarına ulaşabilmek için, Eğer Dedezade sokağın içindeki imalathanelerin, otellerin, fırınların ve dahi işyerlerinin önüne park edip yolu kapatan araç yoksa Trabzon caddesine çıkacaksın. Trabzon caddesine çıkınca taaaa gideceksin, Kıbrıs meydanının Ulucami’ye yakın noktasında oluşturulan cep’ten dönerek Azerbaycan caddesine ulaşacaksın. İkinci Alternatif, Dedezade’ye çıkma. Devakent’in hemen yanından vergi dairesi başkanlığının arasından Küçük ev lokantasının olduğu ara meydana çık. Azerbaycan Bulvarına çıkmak için yine taaa Kıbrıs meydanının ulucamiye yakın oluşturulan Cep’e gideceksin.

Bu  tür işkencenin sonucu;  önce Belediye Başkanına, sonra AK Parti yöneticilerine dua(!) olarak gidiyor.

Bu yollar bitmeden ahkam kesmek belki sağlıklı değildir ama, inşaat aşamasında, her tarafı kapatarak, millete işkence yapmakta çok akıllı işi değildir.

Bunun adına; “Beyin cimnastiği” diyerek kendimizi teselli etmekte çözüm değildir.

Bunun adı işbilmezlik’tir.

Bir elemanı işe alırken kavun muamelesi yapmak mümkün değil. İcraatları(!) ortaya çıkmaya başladığında, iyi koku vermiyorsa, çöpe atacaksın.

Büyükşehir Başkanımızın şehrimiz için bir şeyler yapmaya çalıştığı aşikar.  Bununla beraber, başkanın ara sokaklardan haberi olmaması da gayet normal.

Önemli olan, şikayetler serzenişler geldiğinde bunu değerlendirmektir.

Başarıyı gölgeleyen bir birim varsa,   çürümüş  ve kokmayan kavun misali bu aşamada çöpe atmak gereklidir.

Makam arabalarına binip, ellerinde telsizle boy gösteren iş bilmezler, memleketi tanımadıkları sürece biz daha çok beyin cimnastiği yapıp, bu levhayı dikenin babasına atasına rahmet)!) diye başlarız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar