BÜYÜKŞEHİR HAREKETLENMELERİ..
Seval Akçöp

Seval Akçöp

Seval'in Köşesi

BÜYÜKŞEHİR HAREKETLENMELERİ..

11 Ekim 2017 - 11:44

Memleketimiz büyükşehir olacak diye siyasilerimiz meydanlarda dolaşırken, sanki ellerinden sihirli değnek varmış ta, şöyle bir taraftan bir tarafa değneği gezdirince her şey güllük gülistanlık olacak gibi lanse ettiler.

Bu böyle olunca da, milletin beklentisi direk tavandan başladı. Beklentiler gerçekleşmeyince sızlanmalar başladı.

Önce Türkoğlu Belediyesi, İlçenin  görüntüsünü değiştirecek icraatlar yaptı. Avasım’ı yaptı, at çiftliği, yıllardın etrafa koku yayan derenin ıslahı ve yürüyüş-bisiklet yolları derken, Türkoğlu Kahramanmaraş’ın güneye açılan penceresi olma yolunda büyük adım attı.

Belediye binası zaten ayrıca işlenecek bir konu.

Peşinden 12 Şubat belediyesi.. Belediye binası bürokratik engeller nedeniyle gecikse de, en son yaptığı bisiklet  yolu şehrin sosyal aktivitesine büyük bir artı sağlayacak nitelikte.

Hizmet alanı çok geniş ve tamamen kırsal olan Dulkadiroğlu belediyesi de, rutin hizmetlerinin dışında seçim vaadi olan Kamu Külliye’nin temelini atarak, bu işte bende varım mesajını verdi.

Afşin ve Pazarcık başta olmak üzere, her belediye Büyükşehir’inde katkıları ile boş durmayıp, hizmetlerini en üst seviyede gerçekleştirme yarışı içindeler.

Bu zaman kadar gözünü açan her Maraşlının eleştirdiği Büyükşehir ise, Trabzon caddesinden başlayan yenileme hareketini,  Ulu camii meydanı, Karamanlı kavşağı derken, Anadolu lisesi kavşağı işe devam ettirme sürecinde.

Seçimden bu yana  kırsal kesime daha çok ağırlık veren Büyükşehir’in ağırlığını, merkezde oturanlar karamanlı kavşağı ile daha fazla hissetmeye başladılar.

Baştan söylediğim gibi, elinde sihirli değnek, dokununca her şey değişecek beklentisini doğru olmadığı, zamanı gelen her hizmetin  önce alt yapısı oluşturularak meydana geleceği bu son icraatlarla ortaya çıktı.

Anadolu Lisesi kavşağından sonra, şehrin trafiğine neşter vuracak yapılanmanın devam edeceği görüşünde olanlardanım.

Gelecek günlerin şehirde yaşanırlılık  bakımından daha iyi olacağı kanaatim her geçen gün artıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar