HASRET...
  • Reklam
Atilla Sarıyıldız

Atilla Sarıyıldız

HASRET...

26 Haziran 2018 - 00:13

Merhaba sevgili okurlar, sevgili dostlar.

Ülkemiz bir demokrasi şöleni daha yaşayarak yeni bir sistem olan BAŞKAN’ lık sistemine ve yeni Parlementoya oy verme işlemini tamamlayarak yeni TÜRKİYE nin kurulmasının ilk aşamasını kullandığı oylar ile bitirdi. TÜRKİYE seçimini yaptı ve Cumhuriyetin ilk BAŞKAN’ I RECEP TAYYİP ERDOĞAN oldu.

Ulu önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana ülkemizde hasretini duyduğumuz demokrasi ve güç var ki, karşımızda Dünya ülkeleri ve her türlü kahpe oyuncular olsa da bu millet o Demokrasiyi tüm Dünya ya 16 yıldır gösterdi ve göstermeye devam ediyor. Ben inanıyorum ki Türkiye de yaşayan tüm insanlarımız, bu ülkenin gelişmesini, güçlü olmasını, refah seviyesinin üst düzeyde olmasını, muasır medeniyetlerin içerisinde yer almayı, barışı ve huzuru istiyorlardır. Türk-İslam aleminin bir araya gelmesi, birlik olması, atalarımızın geçmişte yaşattığı gücü yaşatması için atılımlara ihtiyacımız var. Yanlışları, doğruları, acemilikleri ile geçen 16 yıldan sonra, ülke yönetiminde Halk oylaması ile Cumhurbaşkanı ve BAŞKAN seçilmesi ile devam eden bir süreç izledik. Osmanlının devrilişi ve Kurtuluş savaşından sonra ilk kez bu kadar güçlü bir ülke konumuna geldik. Birçok ülke korktukları için bizi her yoldan saldırılar ile güçsüzleştirmeye sindirmeye çalışıyor. Fakat Millet uyandı bir kere, TÜRKİYE nin yükselişini kimse durduramayacak inşallah.

Rahmetli babam DOSTOZAN’ ın Hasret şiirinde dediği gibi, yeni ve güçlü Türkiye için, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği bu günlerde Cumhurbaşkanı, başbakan ve diğer partiler hep bir arada Büyük ve Güçlü TÜRKİYE için çalışır ve başarıya ulaşırlar inşallah. Bizlerde hasretini duyduğumuz güçlü TÜRKİYE’ nin mutlu milleti oluruz.

Seçimlere son birkaç gün kala sosyal medyada her türlü iftiralar, çirkeflikler, bel altı saldırılar, ahlak, fazilet ve erdemden yoksun suçlamalar, kişilerin düşüncelerine yapılan saygısızlıklar dayanılır gibi değil. Dostunla siyaset yapma Dostsuz kalırsın sözü bu yüzden çok hoşuma gidiyor. Nasıl farklı takımlar tutabiliyorsak, nasıl farklı güzellikleri seviyorsak, siyasette de farklı düşünceler olması kaçınılmaz. Bizim kültür mozaiğimizde yüzyıllardır böyle renkli zaten. Fakat kimse kimseye saygısızlık etmemeli ve Tek düşünce VATAN olmalı, TÜRKİYE olmalı. Hepimizde bu cennet VATAN da yaşıyoruz çünkü…

Bu ülke bu vatan bu TÜRKİYE bizim. Komşu ülkelerin durumuna düşersek kimse bize kapılarını açmaz. Allah(cc) sonumuzu hayır getirsin. Şimdiye kadar kendimi Vatan sevdalısı milliyetçi biri olarak gördüm ve hiçbir siyasi partiye çalışmadım.

Sosyal medyada paylaşılan taraflı tarafsız bilgilerden hoşuma gideni beğendim, paylaştım, fakat kendi fikrime ters düşen, yalan yanlış paylaşımlara ses çıkarmadım, yorum yapmadım. Sizlerden ricam, insanlarımızın fikirlerine saygılı olunması, illaki aynı düşüncede olmayabiliriz, sevmeyedebiliriz ama bu saygısızlık yapmayı gerektirmez. Herkes birbirinin hakkına saygı duyarak yaşasa zaten Cennetten bir köşe olan bu VATAN huzur içerisinde yaşamak için hepimize yeter.

Yeni BAŞKAN’ lık sisteminin TÜRKİYE’ mize hayırlı olmasını Yüce Allahtan diliyor, Rahmetli babamın “Hasreté şiirini sizlerin beğenisine sunuyorum.

HASRET

Sevda bahçesinde güller açıyor.

Dikenli telleri atlayıp da gel.

Gün batmak üzere zaman geçiyor,

Geceyi gündüze katlayıp ta gel.

****

Nil nehrine hasret akıyor Tuna.

Misk-i amberleri döktüm yoluna.

Bir selamın gönder yeter kuluna.

Cezayir, Tunus'u yoklayıp da gel.

****

Mısır'ı, Libya'yı tüm Akdeniz’i,

Kapat İspanya'ya mesafemizi.

Asya da bekliyor gür sesimizi,

Yolunu keseni haklayıp da gel.

****

Her müşküle çare, derde dermandım.

Dağa, taşa geçer idi fermanım.

Gönül lambasını yaktım sultanım,

Tüm eski dostları toplayıp da gel.

                                   DOSTOZAN

Bir dahaki yazıda buluşmak ümidiyle dostça kalın.25.06.2018

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar