KADIN, BİR GÜN DEĞİL HER GÜN…
Abid Vanlı

Abid Vanlı

KADIN, BİR GÜN DEĞİL HER GÜN…

08 Mart 2017 - 08:00

Bizim vazgeçilmez değerlerimizden olan anne-baba-kadın gibi değerlerimizin senenin bir gününde anılmasına oldum olası aklım yetmez..

Şimdi burada kadın’ın İslamiyet’teki yeri, Türk kültüründeki yeri gibi konularla baş ağrıtmaya gerek yok.

Kadınlarla ilgili olarak söylenmiş, zamanımıza uygun olan en önemli söz bence; “her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” olanıdır.

Hal böyle iken bir otomobil lastiği reklamında kadının yarı çıplak oynatılması, o lastiği satmak için  meta gibi kullanılmasını izah edecek bir mantık bence henüz yazılmamıştır.

Kadına tekme atmak sadece karnındaki bebeğin hakkıdır  deyimi, bence muhteşem bir anlatım şeklidir.

Bizim toplumumuz için  çok önemli değerlerin, olması gereken yere konulduğu, hak ettiği mevkiye getirildiği  bu dönemde, kadınlarımızın bir çok alanda MAL gibi kullanılmasını engellemek amacıyla da bir düzenleme yapılmalıdır.

Hemen her gün Kadın cinayetlerinin, ya da kadına atılan dayağın haberlerde yer bulduğuna maalesef şahit oluyoruz.

Geçtiğimiz gün sosyal medyada gördüm, hangi ülke olduğunu hatırlamıyorum. Yol ortasında bir kadını bıçaklamaya çalışan bir dengesiz, olayı gören çevre sakinleri tarafından linç edildi. Ellerine sağlık diyerek seyrettiğim bu olayın her toplumda hassasiyetle uygulanması gerektiğini şiddetle savunuyorum.

Netice olarak, analar günü, babalar günü, yok kadınlar günü gibi günlere amcalar, dayılar, halalar, teyzeler, kuzenler ve dahi kankiler günü eklenmesinden ALLAH KORUSUN diyerek, bu tür günlerin özellikle çiçekciler sektörü tarafından Avrupa menşeili uydurulduğunun bir tarafa yazılmasını temenni ediyorum.

Çünkü ana-baba-kadın’ın Türk-İslam toplumundaki yeri bir gün değil her gündür..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar